9 lipca 2021

Pomoc Kancelarii Adwokackiej na drodze do uzyskania odszkodowania

Odszkodowanie wypłacone w odpowiedniej kwocie może pomóc zrekompensować poniesione szkody. Nierzadko suma ta pomaga wrócić do dawnego życia - sprzed wypadku. Jednak wysokości odszkodowań w wielu przypadkach pozostawiają wiele do życzenia.

Czujesz, że kwota, którą przyznał Ci zakład ubezpieczeń, w najmniejszym stopniu nie rekompensuje poniesionych strat? A może po prostu nie wiesz jakie kroki powinieneś podjąć, aby uzyskać odszkodowanie? Twierdząca odpowiedź na choć jedno z tych pytań jasno pokazuje, że powinieneś skorzystać z pomocy specjalisty.

Co zrobić z decyzją odmowną od ubezpieczyciela?

Wielu mylnie uważa, że decyzja odmowna w sprawie uzyskania odszkodowania jest ostateczna. Jednak nie zamyka ona wcale drzwi do otrzymania właściwej rekompensaty.

W takiej sytuacji poszkodowany ma prawo do:

  • odwołania od decyzji,
  • uzyskania odszkodowania na drodze sądowej,
  • pomocy Rzecznika.

Odmowa ubezpieczyciela nigdy nie jest decyzją ostateczną. Poszkodowany nawet w takiej sytuacji może liczyć na uzyskanie odszkodowania, pod warunkiem, że dochodzenie odszkodowania ma swoje uzasadnienie.

Odwołanie od decyzji powinno być pierwszym krokiem po otrzymaniu decyzji odmownej od ubezpieczyciela. Ważne jest, aby na tym etapie skupić się na argumentach podanych przez zakład ubezpieczeń wskazujących na brak wskazań do wypłacenia rekompensaty. Bardzo często decyzje odmowne pojawiają się, gdy poszkodowany występuje w imieniu własnym. Kancelaria adwokacka pomoże Ci przygotować odwołanie zawierające w sobie wszystkie argumenty wskazujące na podstawę do uzyskania odpowiedniej wysokości odszkodowania.

Postępowanie sądowe powinno być ostatecznym krokiem w uzyskaniu odszkodowania, gdy odwołanie i skorzystanie z pomocy Rzecznika nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Pamiętaj jednak, że ubezpieczyciele w szeregach swojej kadry posiadają specjalistów, dlatego występowanie we własnym imieniu, bez pomocy adwokata zwykle z góry spisane jest na straty.

Z pomocy Rzecznika możesz skorzystać w momencie, gdy decyzja odwoławcza również została odrzucona przez zakład ubezpieczeń. Możesz wówczas złożyć wniosek o interwencję Rzecznika bądź pomoc w polubownym rozwiązaniu sporu.

W czym pomoże adwokat?

Kancelaria adwokacka oferuje m.in. pomoc w uzyskaniu odszkodowania od prywatnego ubezpieczyciela, ZUS-u czy szpitala, w którym doszło do popełnienia błędu medycznego.

Specjalista może pomóc w:

  • ustaleniu do kogo powinieneś wystąpić z wnioskiem o wypłatę odszkodowania,
  • analizie sprawy i zebraniu odpowiedniej dokumentacji,
  • ustaleniu, jakie świadczenia przysługują Ci w związku z poniesioną szkodą,
  • formułowaniu roszczeń,
  • prowadzeniu negocjacji z zakładem ubezpieczeń.

Występowanie o odszkodowanie za wypadek samochodowy we własnym imieniu bardzo często kończy się decyzjami odmownymi lub zaniżonymi kwotami odszkodowań. Zupełnie inaczej wygląda sprawa z roszczeniami stworzonymi pod okiem specjalisty. Jeśli więc występujesz o odszkodowanie za wypadek samochodowy lub uszczerbek na zdrowiu w Zielonej Górze, nasza kancelaria adwokacka służy Ci pomocą na każdym etapie jego uzyskiwania.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij