Kancelaria Adwokacka Paweł Peliński zajmuje się sprawami dotyczącymi odszkodowań w przypadku z trudnościami ich uzyskania lub zbyt niskich kwot rekompensat pieniężnych, nieadekwatnych do poniesionych strat. Klienci mogą liczyć na doradztwo oraz pomoc prawną, włącznie z reprezentowaniem ich przed sądem przy sprawie z firmą ubezpieczeniową lub sprawcą wypadku.

Kancelaria zajmuje się sprawami dotyczącymi odszkodowania:

  • po wypadkach drogowych,
  • po wypadkach przy pracy,
  • po śmierci bliskiej osoby w wypadku,
  • po błędach w sztuce lekarskiej i dentystycznej,
  • po wypadkach w drodze z pracy i do pracy,
  • po naruszeniu dóbr osobistych i szkód na mieniu,
  • po niesłusznym pozbawieniu wolności,
  • po uszkodzeniu lub zniszczeniu nieruchomości przez pożar, powódź, zalanie i inne szkody, spowodowane przez siły natury,
  • za kradzież lub uszkodzenie samochodu.

Jak widać, zakres usług kancelarii w zakresie odszkodowania i zadośćuczynienia jest bardzo szeroki. Odszkodowania po wypadkach komunikacyjnych, kolizjach, po błędach w sztuce lekarskiej – dobry adwokat pomoże klientowi w każdej z tego typu spraw.

Klienci mogą liczyć na profesjonalną pomoc, opierającą się na poradach prawnych, kompletowaniu dokumentacji, niezbędnej przy składaniu wniosku o odszkodowanie oraz reprezentowaniu osób pokrzywdzonych lub ich rodzin podczas spraw w sądzie.

Odszkodowania powypadkowe i odszkodowania za szkody, to specjalna dziedzina, w której pomoc prawna może okazać się niezbędna, zarówno ze względu na dokumentację, jaką trzeba zebrać, by móc wnioskować o pieniężną rekompensatę poniesionych strat w zdrowiu lub mieniu, jak i podczas spraw wytaczanych sprawcom wypadków lub ubezpieczycielom. Warto pamiętać, że odszkodowania lub zadośćuczynienie wywalczone drogą sądową zazwyczaj są sprawiedliwiej przyznawane, niż przy ugodach pozasądowych, dlatego nie powinno się godzić na ustalenia, które nie pokryją wszystkich potrzeb.

Odszkodowania mogą mieć różną formę: zarówno zadośćuczynienia jednorazowych świadczeń, wypłacanych na pokrycie kosztów leczenia lub rehabilitacji, kosztów naprawy szkód mienia lub jako świadczenie przyznawane po śmierci bliskiej osoby. Mogą także występować w formie renty, przyznawanej w określonych odstępach czasu, np. w przypadkach, kiedy w wyniku wypadku przy pracy poszkodowany ze względu na poniesione obrażenia nie jest już w stanie wykonywać czynności zarobkowych.

Niezależnie od sytuacji losowej i rodzaju uszkodzeń, zarówno ciała, jak i mienia, do przyznania odszkodowania niezbędna jest odpowiednia dokumentacja, która będzie dowodem zajścia i poniesionych szkód. W przypadku wypadków, które odbiły się na ludzkim zdrowiu, niezbędny będzie protokół zajścia, świadkowie, jeśli występują, a także orzeczenie lekarza. Również w przypadku wypadków śmiertelnych, rodzina zmarłego może starać się o jednorazowe odszkodowanie za stratę bliskiego, lub, jeśli jego zarobek był głównym źródłem utrzymania rodziny, o stałą rentę pozwalającą na zachowanie godnych warunków życia. Jest do tego potrzebny odpowiedni wniosek, do którego również trzeba dołączyć niezbędną dokumentację, dotyczącą zajścia. Adwokat pomoże w zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów oraz przy składaniu wniosku do sądu, będzie także reprezentował rodzinę zmarłego w toku sprawy.

Kancelaria Adwokacka Paweł Peliński specjalizuje się w sprawach związanych z odszkodowaniami, zapewniając swoim klientom rzetelne podejście, dokładne rozpoznanie i pełną dyskrecję. Kancelaria mieści się w Zielonej Górze, przy ul. Sobieskiego 11, ale obsługuje klientów z całego województwa lubuskiego. Jeśli nie wiesz, jak uzyskać odszkodowanie po wypadku, kradzieży czy zniszczeniu mienia lub jak zacząć walczyć o wyższą jego kwotę, zachęcamy do kontaktu. Doświadczony adwokat zajmie się Twoją sprawą, podchodząc do niej w sposób indywidualny i zapewniając Ci pomoc na każdym jej etapie.

Odszkodowania w Zielonej Górze – profesjonalna pomoc przy sprawach o świadczenia pokrywające koszty strat w wyniku wypadków, zniszczeń i kradzieży.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij